Nabídka práce - volná místa

Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského, státní příspěvková organizace

přijme pracovníka/pracovnici na pozice:

Vědecko-výzkumný pracovník,

vedoucí odboru Pedagogická knihovna J.A.Komenského

Náplň práce:

  • Plnění úkolů spojených s řízením pedagogické knihovny (organizace, řízení a kontrola činnosti pracovníků PK).
  • Koordinace a podíl na řešení úkolů NPMK, např. zpracování plánu činnosti, návrhu rozpočtu, výroční zprávy, materiálů vyplývajících z plánu MŠMT. Podíl na tvorbě koncepcí činnosti a rozvoje NPMK.
  • Metodické, obsahové a organizační řízení a správa knihovního fondu, komplexní obsahové a druhové profilování knihovního fondu.
  • Koncepční a analytické práce při tvorbě tezaurů a jmenných i věcných souborů PK.
  • Organizace a řízení komplexních knihovnických, bibliografických a informačních služeb uživatelům Národní pedagogické knihovny; předkládání odborných projektů pro zlepšení činnosti PK
  • Koncepční, výzkumné a vývojové práce spojené se zaváděním specializovaných knihovnických systémů na bázi výpočetní techniky
  • Spoluvytváření národních standardů pro oblast knihovnictví a informační činnost.
  • Koordinace a odborné zajištění kulturně výchovných a přednáškových aktivit PK včetně její propagace v ČR a zahraničí v návaznosti na plány činnosti NPMK.

Požadujeme:

  • velmi dobré organizační a komunikační schopnosti
  • praxe v oblasti pedagogiky, knihovnictví, kultury
  • pečlivost, spolehlivost, systematičnost
  • práce s PC na velmi dobré úrovni
  • dobrá znalost alespoň jednoho cizího jazyka
  • zkušenost na vedoucí pozici výhodou

Vzdělání:

  • vysokoškolské vzdělání, humanitní směr

Nabízíme:

  • příjemné pracovní prostředí a kolektiv ve specializované knihovně s celostátní působností
  • pracoviště v centru Prahy
  • možnost dalšího vzdělávání a profesního růstu
  • mzdové zařazení dle vzdělání a praxe podle nařízení vlády č. 564/2006 Sb. v platném znění (13/14 TT)
  • příspěvek na stravování (stravenky), poukázky MULTI
  • 5 týdnů dovolené

Pracovní smlouva:

  • celý pracovní úvazek
  • předpokládaný nástup prosinec 2018/ leden 2019

Strukturovaný životopis, vč. fotografie, s kontaktními údaji a motivační dopis, a dále stručnou koncepci rozvoje a řízení PK zasílejte na níže uvedené e-mailové adresy nejpozději do 31.10.2018.

Kontakt:          Ing. Martina Šenkárčinová, senkarcinova@npmk.cz

                        v kopii: PhDr. Markéta Pánková, pankova@npmk.cz

SAMOSTATNÝ ODBORNÝ KNIHOVNÍK/KNIHOVNICE

Oddělení akvizice a zpracování fondů

  • akvizice pro Sukovu studijní knihovnu literatury pro děti a mládež, výběr dodavatelů, jednání s nakladateli, evidence objednávek, nákup knih
  • měsíčně vytipovávání novinek ze Sukovy knihovny, jejich propagaci
  • podíl na zpracování textů prezentující odbornou činnost Pedagogické knihovny v souladu s pokyny vedoucích pracovníků.
  • podíl na zajištění kulturně výchovných a přednáškových aktivit PK
  • katalogizace dokumentů
  • jmenné a věcné zpracování dokumentů

Požadujeme:

  • dobré komunikační schopnosti, flexibilitu, schopnost prezentovat činnost PK
  • práce s PC na dobré úrovni
  • znalost katalogizačních pravidel RDA
  • znalost cizího jazyka výhodou

Vzdělání:

  • středoškolské (VOŠ) / vysokoškolské (bakalářské /magisterské) vzdělání humanitní, knihovnické zaměření

Nabízíme:

  • mzdové zařazení dle vzdělání a praxe podle nařízení vlády č. 564/2006 Sb. v platném znění

  • předpokládaný nástup listopad/ prosinec 2018

Strukturovaný životopis, vč. fotografie, s kontaktními údaji a motivační dopis zasílejte na níže uvedené e-mailové adresy nejpozději do 25.10.2018.

Kontakt:         Ing. Martina Šenkárčinová, senkarcinova@npmk.cz

                       v kopii: RNDr. Markéta Hlasivcová, hlasivcova@npmk.cz

Čí stránka:
Datum zastarání:
310 718