Pro školy

Seminář pro edukátory spolupracujících muzeí – pokusné ověřování

„Vzdělávací programy paměťových institucí do škol“

Dne 12. února 2018 se uskutečnil ve Společenském sále Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského seminář pro edukátory spolupracujících muzeí v rámci pokusného ověřování. Nyní startuje 2. fáze prvního roku tohoto projektu, který umožňuje školám vyjet na exkurze do paměťových institucí ve druhém pololetí školního roku 2017/2018.

čti

Hrrr… na ně aneb Neporazitelní husité

O tom, že učitelé s oblibou využívají nejrůznější typy mnemopomůcek k lepšímu zapamatování dat při výuce ve škole i v muzeu, se mohli na vlastní kůži přesvědčit žáci 7. ročníku ZŠ Nýrsko, kteří se dne 7. prosince 2017 přijeli zúčastnit vzdělávací exkurze do Husitského muzea v Táboře.

čti

Můžeme se domluvit aneb Byli jste už někdy na brněnském Cejlu

Dne 16. listopadu 2017 se žáci 8. a 9. třídy ze ZŠ Přerov, Boženy Němcové 16 vydali vlakem do Brna, aby se v rámci výuky zúčastnili celodenní vzdělávací exkurze. Namířeno měli do Muzea romské kultury, jehož posláním je vychovávat mladou generaci k toleranci a interkulturnímu myšlení. Jde o unikátní instituci v oblasti brněnského „Cejlu“, která globálně dokumentuje kulturu Romů a Sintů.

čti

Stránky

© Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského 2011–2018